SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Projekt z Unii Europejskiej

Firma Sarex s.c. Sar Anna Sar Leszek realizuje projekt w ramach „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020”, pn.: Realizacja planu utrzymania miejsc pracy i konkurencyjności firmy z branży eleganckiej odzieży damskiej”.

Celem projektu jest utrzymanie konkurencyjności i miejsc pracy w przedsiębiorstwie z sektora MŚP, dotkniętego ekonomicznymi skutkami kryzysu zdrowia publicznego. Zostanie to osiągnięte poprzez rozbudowę parku maszynowego oraz poprawę logistyki i obsługi klienta. Inwestycja objęta projektem obejmuje:
- Zakup środków trwałych
- Zakup wartości niematerialnych i prawnych
- Koszty bieżące
- Marketing

Firma posiada dobrej jakości ubrania, jednak ze względu na dotychczasowe duże inwestycje w rozwój parku maszynowego i otwarcie nowych sklepów firmowych, ograniczono reklamę i marketing. W tym kontekście planuje się znaczącą zmianę. Konkurencyjność Przedsiębiorstwa utrzymana zostanie poprzez:
- wykonanie nowych sesji zdjęciowych, ponieważ w branży modowej to zdjęcia przyciągają największą ilość klientów
- zwiększone wydatki na promocję i marketing
- rozwój sklepu internetowego.
W wyniku tych działań Firma będzie bardziej konkurencyjna z dużymi sieciami, które są dostępne w wielu miastach w całej Polsce.

Dodatkowymi efektami projektu będzie także:
- Poprawa BHP – z racji występującej pandemii koronawirusa - zapewnienie pracownikom odpowiednich urządzeń higieniczno-sanitarnych (płyny dezynfekujące przy każdym stanowisku pracy) oraz zapewnienie odpowiedniej odległości między pracownikami + maseczki ochronne, rękawiczki – w zależności od specyfiki wykonywanej pracy,-
- Redukcja kosztów pracy poprzez mniejszą ilość odpadów (rozwiązanie ekologiczne)
- Skrócenie procesu produkcyjnego dzięki zastosowaniu nowych maszyn i oprogramowania
- pozytywny wpływ na rozwój sektora w jakim działa Wnioskodawca poprzez wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań
- Wejście na nowe rynki zbytu – Dzięki rozwojowi działalności, a także oferowaniu nowego innowacyjnego produkty Wnioskodawca dotrze do klientów z całej Polski.

 

Wartość projektu wynosi: 314 084,11 zł.

Wkład Funduszy Europejskich: 230 687,26 zł

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 8 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-30
Szybka i profesjonalna obsługa.
2024-03-07
Zamówienie przebiegło szybko i sprawnie
pixelpixelpixelpixel